MŚ: Korzeniowski 6. w finale, awans Czerniaka

Paweł Korzeniowski (fot. EPA/ALI HAIDER)
PAP/PR

Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) z czasem 1.42,73 zajął szóste miejsce w finałowym wyścigu na 200 m stylem dowolnym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie. Złoty medal odbywającej się w Dubaju imprezy zdobył Ryan Lochte z USA.

Amerykanin czasem 1.41,08 pobił ustanowiony przez siebie w eliminacjach rekord mistrzostw świata. Drugi był Rosjanin Danila Izotov, a trzeci Tunezyjczyk Oussama Melloulli. Korzeniowski długo płynął na ostatnim - ósmym - miejscu, lecz po ostatnim nawrocie wyścigu zdołał wyprzedzić dwóch rywali.

Po południu pierwszego dnia mistrzostw awans do finału wyścigu na 100 m stylem motylkowym wywalczył Konrad Czerniak. Zawodnik Wisły Puławy był trzeci w eliminacjach, a do decydującego wyścigu wszedł z czwartym czasem (50,77).

Drugi reprezentant Polski startujący w tej konkurencji Marcin Cieślak (Warszawianka) miał do południa 23. rezultat (51,80) i nie przeszedł kwalifikacji. Na tym etapie z rywalizacji odpadli także Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) i Sławomir Kuczko (AZS AWF Warszawa). Ten pierwszy miał 19. czas na 100 m stylem grzbietowym, a Kuczko był 30. na tym samym dystansie, ale stylem klasycznym.