Na Śląsku przeprowadzono pierwszy małoinwazyjny zabieg korekcji palucha koślawego u dziecka

Na Śląsku przeprowadzono pierwszy małoinwazyjny zabieg korekcji palucha koślawego u dziecka
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dzieci w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie przeprowadzono pierwszy na Śląsku w ramach NFZ zabieg korekcji palucha koślawego u dziecka małoinwazyjną przezskórną techniką MICA.

Ortopedzi lek. Marcin Hajzyk i lek. Grzegorz Pilecki jako pierwsi na Śląsku przeprowadzili zabieg korekcji palucha koślawego małoinwazyjną przezskórną techniką MICA (Minimally Invasive Chevron and Akin).

- Jesteśmy pierwsi na Śląsku, którzy zastosowali tę metodę operacji u dzieci w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Zabiegi korekcji paluchów są częste u najmłodszych, dlatego też w trosce o szybki powrót do zdrowia (skrócony czas leczenia pooperacyjnego) szukaliśmy metody skutecznej, bezpiecznej, powtarzalnej dla najmłodszych i taką też udało się znaleźć - poinformowała PAP rzecznika prasowa Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie Katarzyna Hohuł.

Technika ta polega na 4-5 małych nacięciach skóry i korekcji deformacji pod kontrolą RTG i specjalnych frezów kostnych, które nie niszczą tkanek miękkich. Jest to bezpieczna i wysoce skuteczna procedura chirurgiczna. Operacja haluksów łagodzi ból, obrzęk i niewspółosiowość kości śródstopia i stawu.

DEON.PL POLECA

- Operacja sama w sobie nie była trudna, gdyż nasi specjaliści z ortopedii odpowiednio przygotowywali się do niej od kilku lat - podkreśliła rzeczniczka.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Anna Dąbrowska

Zdrowe nawyki przez cały rok!

Na początku każdego roku nie brakuje inspiracji i pomysłów, jednak z każdym dniem bywa trudniej, a w natłoku obowiązków czy spraw nawet zdrowie schodzi na drugi plan.

Z pomocą przychodzi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Na Śląsku przeprowadzono pierwszy małoinwazyjny zabieg korekcji palucha koślawego u dziecka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.