Napastnik KRL-D przewiduje wygraną z Brazylią

PAP/PR

Piłkarz Korei Północnej, najbardziej tajemniczej drużyny spośród finalistów MŚ 2010, napastnik Jong Tae-se przerwał milczenie i oświadczył, że przewiduje zwycięstwo nad... Brazylią.

Reprezentacja KRL-D, która debiutowała w mistrzostwach świata w 1966 r. szokując wtedy wygraną (1:0) z Włochami, odwołała konferencje prasowe w RPA i przepędziła dziennikarzy mających nadzieję zobaczyć trening tej drużyny.

Jednak Jong Tae-se, patrząc przedstawicielom światowych mediów prosto w oczy powiedział we wtorek, że Korea nie musi się obawiać przeciwników w grupie G, nie wyłączając Brazylii (w grupie ma też Portuglię i Wybrzeże Kości Słoniowej). "Mecz będzie dla nas bardzo trudny, ale wygramy z Brazylią" - powiedział Jong, wyrażający całą swą postacią pewność siebie. "Wszyscy myślą, że nie możemy wygrać tego meczu, ale my mamy dzielne serca, silnego ducha walki. To nam pomoże dokonać tego cudu" - powiedział piłkarz z Korei Płn.

Przemawiając na stadionie Makhulong, gdzie w niedzielę doszło do paniki, w której ucierpiało 14 kibiców, a policjant w poważnym stanie znalazł się w szpitalu, Jong Tae-se wyraził nadzieję, że Puchar Świata stanie się okazją do pokazania ludzkiej twarzy Korei Północnej. "Korea Północna jest tajemnicza i nikt jej nie zna. Tak więc chcemy zmienić jej wizerunek. Polityka i sport to dwie różne sprawy. Chcemy zmienić obraz KRL-D" - powtórzył piłkarz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Napastnik KRL-D przewiduje wygraną z Brazylią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.