NASK ostrzega! Uwaga na oszustów wyłudzających dane logowania do Facebooka

NASK ostrzega! Uwaga na oszustów wyłudzających dane logowania do Facebooka
Fot. Solen Feyissa / unsplash.com
PAP / tk

NASK ostrzegła przed oszustami wyłudzającymi dane logowania do portalu Facebook. Celem ataku jest przejęcie konta w serwisie społecznościowym, które może zostać następnie wykorzystane np. do wyłudzenia pieniędzy od znajomych ofiary.

Uwaga na oszustów z Facebooka

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa poinformowała w środę, że zespół CERT Polska (Computer Emergency Response Team) obserwuje działania przestępców, których celem jest wyłudzenie loginów i haseł do portalu Facebook.

Jak poinformowała NASK, scenariusz działania oszustów zaczyna się od umieszczenia na Facebooku ogłoszenia sprzedaży przedmiotu. Jeśli użytkownik portalu wyrazi zainteresowanie zakupem, oszuści kontaktują się z nim poprzez wiadomość prywatną.

"Przesyłają potencjalnej ofierze link do strony, na której rzekomo znajduje się więcej informacji o sprzedawanym produkcie. W rzeczywistości jest to fałszywy panel logowania do serwisu Facebook, służący do wyłudzenia danych dostępowych ofiary" - poinformowała NASK.

DEON.PL POLECA

Dodała, że celem ataku jest przejęcie konta w serwisie społecznościowym, które może zostać następnie wykorzystane do innych szkodliwych działań, na przykład próby wyłudzenia pieniędzy od znajomych ofiary lub nakłonienia ich do instalacji szkodliwego oprogramowania.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

NASK ostrzega! Uwaga na oszustów wyłudzających dane logowania do Facebooka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.