Facebook musi ciąć wydatki. Tak źle jeszcze nigdy nie było

Facebook musi ciąć wydatki. Tak źle jeszcze nigdy nie było
Fot. Firmbee.com / unsplash.com
rp.pl / tk

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, obecnie firmy Meta, przyznał w rozmowie z Bloombergiem, że koncern ma kłopoty finansowe. Musi ograniczyć koszty, a „część zespołów zostanie zrestrukturyzowana”.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, „plan redukcji etatów na 2023 r. to wielkie zaskoczenie, bowiem nigdy wcześniej, od czasu założenia Facebook, gigant nie kurczył się pod względem liczny pracowników, lecz dynamicznie rósł”.

Przed tegorocznymi wakacjami koncern zatrudniał niemal 84 tys. osób, a w II kwartale 2022 roku liczba pracowników wzrosła o prawie 6 tysięcy.

Kłopoty Facebooka

„Wpływ na hamowanie rozwoju Facebooka ma sytuacja makroekonomiczna” – podaje rp.pl, przez co koncert będzie zmuszony do cięcia wydatków. Jak na razie nie wiadomo, których działów firmy dotyczyć będzie ograniczenie wydatków. Nie jest także pewne, czy zrealizowany zostanie plan Zuckerberga o utworzeniu w Europie 10 tys. nowych miejsc pracy.

Trudna sytuacja koncernu jest coraz bardziej widoczna. Tylko w okresie kwiecień-czerwiec tego roku przychody i zyski Mety spadły odpowiednio o około 1 proc. i o 36 proc. To jak dotąd największe spadki w historii potentata mediów społecznościowych.

DEON.PL POLECA

Źródło: rp.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Światowa polityka. Wielkie skandale. Potężni influencerzy.

Impulsywnie, bez doradców, nie zawsze na trzeźwo. Tak za pomocą twittera komunikują się dziś ze światem władcy atomowych imperiów, politycy i dziennikarze. Do poważnego międzynarodowego kryzysu może doprowadzić jeden...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Facebook musi ciąć wydatki. Tak źle jeszcze nigdy nie było
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.