Nastolatkowie "grali" jeżem w piłkę i zabili zwierzę. Odpowiedzą przed sądem

Nastolatkowie "grali" jeżem w piłkę i zabili zwierzę. Odpowiedzą przed sądem
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Dwóch 14-latków z Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) "grało" jeżem w piłkę, a następnie zabiło zwierzę. Odpowiedzą za to przed sądem dla nieletnich.

Brodnicka policja poinformowała, że zidentyfikowano 14-latków, którzy dopuścili się tego czynu 7 września na ul. Jana Pawła II. Pomógł w tym m.in. monitoring.

Nastolatkowie "grali" jeżem w piłkę

- Policjanci z Brodnicy 7 września otrzymali zgłoszenie od zbulwersowanego mieszkańca miasta, że ktoś dzień wcześniej uśmiercił jeża na ul. Jana Pawła II. Kryminalni z brodnickiej komendy zabezpieczyli monitoring oraz przesłuchali świadków. Rzeczywiście kamery zarejestrowały dwóch chłopców, którzy "grali" jeżem w piłkę, a następnie go uśmiercili - informuje KPP w Brodnicy.

Funkcjonariusze skojarzyli 14-latków z innego nagrania z monitoringu. - Kilka dni wcześniej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy, dwaj nieznani wówczas funkcjonariuszom chłopcy, podpalili przenośną toaletę zewnętrzną - informuje policja.

Nastolatkowie zostali wezwani z opiekunami prawnymi do komendy, a tam złożyli wyjaśnienia. - Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe tych spraw trafią teraz do sądu dla nieletnich. To tam obaj nieletni tłumaczyć się będą z tych godnych potępienia zachowań - podaje KPP w Brodnicy.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sabine Bernau

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nastolatkowie "grali" jeżem w piłkę i zabili zwierzę. Odpowiedzą przed sądem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.