Nauka. To Lubię otwiera pop-naukowy kanał po ukraińsku

Nauka. To Lubię otwiera pop-naukowy kanał po ukraińsku
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Nauka. To lubię / tk

Tomasz Rożek i Fundacja Nauka. To Lubię otwierają nowy kanał edukacyjno-popularnonaukowy dla dzieci ze społeczności ukraińskiej pn. наук. Космос. Сві. Kanał pomoże odnaleźć się uczniom z Ukrainy w polskim środowisku oraz dostarczy wartościowe treści popularnonaukowe w języku ukraińskim.

Gdy rozpoczęła się wojna za naszą wschodnią granicą, miliony Polaków wyciągnęło pomocną dłoń do naszych sąsiadów. Setki tysięcy dzieci z Ukrainy trafiło do Polski, gdzie na nowo będą próbować budować swoją codzienność. Polskie szkoły przyjęły do swoich klas uczniów z Ukrainy, co jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla zagubionych uczniów, ale i dla nauczycieli, dla których język stanowi barierę.

Zastanawialiśmy się, w jaki sposób Fundacja Nauka. To Lubię mogłaby się włączyć w pomoc potrzebującym i odpowiedź przyszła bardzo szybko. Będziemy robić to, co potrafimy najlepiej – czyli edukować!

Postanowiliśmy otworzyć nowy kanał edukacyjno-popularnonaukowy dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Zależy nam na tym, żeby poprzez wartościowe treści edukacyjne jednocześnie ułatwić dzieciom adaptację w polskiej społeczności poprzez proste filmy z polsko-ukraińskimi tłumaczeniami.

Na naszym nowym kanale pojawią się takie materiały, jak:

DEON.PL POLECA

Filmy, w których pomożemy zaadaptować się uczniom w polskiej szkole i środowisku rówieśników. Materiały te będą uczyć ukraińskie dzieci podstawowych zwrotów w języku polskim, a z drugiej strony polskim uczniom mogą pomóc zrozumieć pewne zwroty w języku ukraińskim. Filmy z tłumaczeniem i dubbingiem cykli video dla dzieci z naszego kanału Nauka. To Lubię Junior. Nowe video cykle edukacyjnych filmów przeznaczone dla społeczności ukraińskiej.

Zależało nam również na tym, żeby do produkcji naszych materiałów zaangażować społeczność ukraińską, dlatego to właśnie oni są naszymi tłumaczami, dubbingowcami i aktorami,. Projekt jest w 100% non profit i Fundacja Nauka. To Lubię nie zarabia na nim ani złotówki.

Rozwój projektu częściowo finansowany jest dzięki społeczności Nauka. To Lubię, która wspiera nas poprzez zbiórkę na portalu Zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/naukatolubie

Źródło: Nauka. To lubię / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

To się w głowie mieści!

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki...

Skomentuj artykuł

Nauka. To Lubię otwiera pop-naukowy kanał po ukraińsku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.