NBA: Kolejne double-double Marcina Gortata

Marcin Goartat zdobył 13 punktów w wygranym przez Phoenix Suns 105:97 meczu ligi NBA z "Jastrzębiami" z Atlanty. Polak zaliczył kolejne w karierze double-double.

Łodzianin na boisku przebywał aż 32 minuty. Trafił połowę z 10. prób z gry, oraz wykorzystał wszystkie trzy rzuty wolne. Gdy przebywał na parkiecie "Słońca" zdobyły o 18. "oczek" więcej od rywali. Gortat "królował" pod bronioną tablicą - zebrał aż 12 piłek, co w połączeniu z rzuconymi punktami dało mu kolejne w karierze "double-double". Polak dodatkowo popisał się asystą, ale zaliczył też stratę.

Decydująca o losach meczu była druga kwarta, wygrana przez gospodarzy aż 12 punktami. Polak rzucił wniej 5 punktów i miał 6 zbiórek, walnie przyczyniając się do tego, że w przerwie przewaga "Słońc" wynosiła aż 14 "oczek". Po zmianie stron goście usiłowali odrobić straty, ale zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Phoenix Suns - Atlanta Hawks 105:97 (33:31, 28:16, 19:24, 25:26)