Nie żyje 14-letni piłkarz. "W naszych sercach będziesz na zawsze"

Nie żyje 14-letni piłkarz. "W naszych sercach będziesz na zawsze"
Fot. depositphotos.com / Facebook.com
polsatnews.pl / tk

W wieku zaledwie 14 lat zmarł Jakub Zarychta, bramkarz klubu PSV Łódź. O śmierci nastolatka, który zmagał się z nowotworem poinformował jego klub.

Jakub Zarychta zmarł we wtorek 16 maja. Jak poinformowało Radio Łódź, młody bramkarz przegrał walkę z nowotworem mózgu.

"Byłeś numerem 1 i w naszych sercach będziesz na zawsze" – czytamy na facebookowym profilu PSV Łódź.

"Jakub był kibicem ŁKS Łódź. Sam również trenował piłkę nożną. Jako bramkarz PSV Łódź w został najlepszym bramkarzem SGB Cup 2021" – podaje polsatnews.pl.

DEON.PL POLECA


- To był największy zaszczyt mieć takiego bramkarza i prawdziwego wojownika w swojej drużynie – powiedział Mariusz Rachubiński, były trener 14-latka.

Podczas jednego z obozów piłkarskich Jakub zaczął bardzo źle się czuć, narzekał na ból głowy. Szybko okazało się, że konieczna jest operacja. - Gdy wydawało się, że chłopiec wraca do zdrowia, nadeszła straszna diagnoza – złośliwy nowotwór mózgu – informuje Radio Łódź.

Mimo leczenia, determinacji lekarzy i wsparcia rodziny oraz przyjaciół, guz u nastolatka wciąż rósł. Jakub Zarycha zmarł 16 maja. Pogrzeb odbędzie się 22 maja, a 14-latek spocznie na Cmentarzu Rzymskokatolickim św. Wojciecha w Łodzi.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Twardowski

Ks. Jan Twardowski, jako kaznodzieja i poeta pokazywał, że świętość nie jest oderwana od codzienności, a świętych można spotkać już tu, na ziemi. W rozważaniach i w wierszach pytał, co robić, żeby być świętym. I...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje 14-letni piłkarz. "W naszych sercach będziesz na zawsze"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.