Nie żyje David Crosby, legendarny muzyk lat 60. i 70. Czas i przyczyna jego śmierci nie są znane

Nie żyje David Crosby, legendarny muzyk lat 60. i 70. Czas i przyczyna jego śmierci nie są znane
fot. Depositphotos
PAP / pk

W wieku 81 lat zmarł David Crosby, jeden z najbardziej znanych muzyków lat 60. i 70., uhonorowany przez muzeum Rock and Roll Hall of Fame. O śmierci artysty poinformował w czwartek portal Variety, powołując się na jego przedstawiciela.

Przyczyna ani czas śmierci Crosby'ego nie są znane.

David Crosby nie żyje

David Crosby był członkiem-założycielem dwóch zespołów rockowych - The Byrds oraz Crosby, Stills, Nash & Young. Chociaż nigdy nie wrócił do sławy ze wczesnych lat swojej kariery, Crosby nagrywał i koncertował z powodzeniem do 2000 roku.

Variety uznało zmarłego artystę za "hedonistyczne uosobienie stylu życia z lat 60., opartego na seksie, narkotykach i rock and rollu".

"Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci mojego przyjaciela Davida Crosby'ego. Wiem, że ludzie wolą skupiać się na tym, jak niestabilna była czasami nasza znajomość, ale to, co zawsze najbardziej liczyło się dla mnie i Davida bardziej niż cokolwiek innego to czysta radość z muzyki, jaką razem tworzyliśmy i nasza głęboka przyjaźń" - napisał w mediach społecznościowych wieloletni kompan Crosby'ego Graham Nash.

Bob Dylan nazwał Crosby'ego w swoim dzienniku "architektem harmonii" i "barwną i nieprzewidywalną postacią".

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Sprawdź, jaką masz relację z Ojcem

Czy potrafisz traktować Boga jak ojca? Spotykać się z Nim, rozmawiać? Czy widzisz w Nim troszczącą się o ciebie, zaufaną osobę czy raczej nieczułego i milczącego rodzica, dystansującego się...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje David Crosby, legendarny muzyk lat 60. i 70. Czas i przyczyna jego śmierci nie są znane
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.