Nie żyje dziennikarz Kamil Durczok

Nie żyje dziennikarz Kamil Durczok
fot. PAP/Jacek Turczyk
polsatnews.pl / PAP / tk / pk

Nie żyje znany dziennikarz i publicysta Kamil Durczok, miał 53 lata. Zmarł w nocy, był reanimowany. Informację przekazała Interii najbliższa rodzina.

Zaostrzenie przewlekłej choroby

- Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii - podało biuro prasowe Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

- Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia - czytamy w komunikacie szpitala, w którym dodano też: "Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia".

Odpowiedź na oskarżenia

"Wszystko rozsypało się po artykule w tygodniku Wprost w 2015 roku (który opisał mobbing i molestowanie w TVN). Od tego też czasu Kamil Durczok pojawiał się w przestrzeni publicznej jako osoba z coraz większymi kłopotami" - napisał dziennikmetropolii.pl, przypominając, że Durczok zaprzeczył oskarżeniom dotyczącym molestowania. TVN rozstał się z nim za porozumieniem stron w marcu 2015 roku. W 2019 roku został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

DEON.PL POLECA

Laureat nagród dziennikarskich

Press.pl przypomina, że Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004). Kilkanaście lat temu chorował na nowotwór. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. "Wygrać życie".

Kamil Durczok urodził się 06.03.1968 r. W latach 1993-2006 był dziennikarzem Telewizji Polskiej, a od 2006-2015 roku głównym prowadzącym i redaktorem naczelnym Faktów w TVN. Od 2016 roku związany był z Polsat News.

W trakcie swojej dziennikarskiej kariery współpracował z Radiową Trójką, RMF FM czy tygodnikiem "Wprost".

Dziennikarską karierę rozpoczął w 1991 roku w Radiu Katowice. W roku 1992, jako 24-lenti dziennikarz, został dyrektorem związanego z Solidarnością Radia TOP FM.

Źródło: polsatnews.pl / PAP / tk / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Hen

Doskonałe pisarstwo nigdy nie traci swej mocy

W czasach gdy do literackiego obiegu wróciła tematyka obozowa i wojenna, opowiadania mistrza krótkiej formy zaskakują świeżością. Józef Hen pokazuje, jak ekstremalne sytuacje ujawniają prawdę o człowieku. Sprawdzają...

Skomentuj artykuł

Nie żyje dziennikarz Kamil Durczok
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.