Nie żyje Grzegorz Skrzecz. Był legendą polskiego boksu, grał w kultowym polskim filmie

Nie żyje Grzegorz Skrzecz. Był legendą polskiego boksu, grał w kultowym polskim filmie
Fot. Depositphotos.com
PAP / sport.pl / mł

Wychowywał się bez ojca. Uchodził za łobuza, dopiero boks sprawił, że jego życie się odmieniło. Był medalistą mistrzostw świata i Europy, pięciokrotnym mistrzem kraju. Grał również epizodyczne role w filmach fabularnych, m.in. "Sztos" i "Chłopaki nie płaczą".

W wieku 65 lat zmarł polski bokser Grzegorz Skrzecz. W trakcie kariery stoczył 236 walk i wygrał 204 z nich. Boks uprawiał też jego brat bliźniak Paweł, co doprowadziło do kilku trudnych historii, jednak skłóceni bracia na koniec życia mieli się pogodzić. Był medalistą mistrzostw świata i Europy, pięć razy zdobywał tytuł mistrza Polski – cztery razy z rzędu w latach 1979-1982 oraz w 1984 roku. W 1982 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w Monachium, a rok później brąz mistrzostw Europy w Warnie.

DEON.PL POLECA
Nie żyje polski bokser, który grał w "Miodowych latach" 

Jego charakterystyczny wygląd sprawił, że bokser odnalazł się nie tylko na ringu, a Polacy znają go także z ról drugoplanowych w "Miodowych latach", "Sztosie" czy kultowym już filmie "Chłopaki nie płaczą". Czasem grał siebie, czasem ulicznych opryszków, a mimo drugiego planu nigdy nie zostawał  w cieniu. Po zakończeniu sportowej kariery udzielał się jako ekspert telewizyjny, był także trenerem.

Źródło: PAP / sport.pl / mł

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Hen

Doskonałe pisarstwo nigdy nie traci swej mocy

W czasach gdy do literackiego obiegu wróciła tematyka obozowa i wojenna, opowiadania mistrza krótkiej formy zaskakują świeżością. Józef Hen pokazuje, jak ekstremalne sytuacje ujawniają prawdę o człowieku. Sprawdzają...

Skomentuj artykuł

Nie żyje Grzegorz Skrzecz. Był legendą polskiego boksu, grał w kultowym polskim filmie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.