Nie żyje Jeff Beck, jeden z najlepszych gitarzystów w historii. Zmarł nagle

Nie żyje Jeff Beck, jeden z najlepszych gitarzystów w historii. Zmarł nagle
Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

W wieku 78 lat zmarł w Nowym Jorku Jeff Beck, brytyjski muzyk, uznawany za wirtuoza gitary. "Zmarł we wtorek po nagłym zachorowaniu na bakteryjne zapalenie opon mózgowych" – napisała w środę jego rodzina w komunikacie.

Beck w 2011 roku został sklasyfikowany na 5. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Współpracował z takimi artystami jak: Eric Clapton, Rod Stewart, Tina Turner, Mick Jagger, Jon Bon Jovi, Roger Waters, Stevie Wonder czy ZZ Top.

DEON.PL POLECA
Jak pisze agencja AP, Beck należał do panteonu gitarzystów rockowych późnych lat 60., obok takich sław jak Clapton, Jimmy Page i Jimi Hendrix. "Jeff Beck jest najlepszym gitarzystą na świecie - mówił Joe Perry, gitarzysta zespołu Aerosmith w wywiadzie dla "The New York Times" w 2010 roku - ktoś taki pojawia się tylko raz na pokolenie lub dwa".

Beck zdobył osiem nagród Grammy i dwukrotnie został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame - raz z zespołem Yardbirds w 1992 i ponownie jako artysta solowy w 2009 roku. 

DEON.PL POLECA

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje Jeff Beck, jeden z najlepszych gitarzystów w historii. Zmarł nagle
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.