Prokuratura wyjaśni tajemniczą śmierć księdza z Podlasia. Ciało odnaleziono po miesiącu poszukiwań

Prokuratura wyjaśni tajemniczą śmierć księdza z Podlasia. Ciało odnaleziono po miesiącu poszukiwań
Ks. Jan Toczko nie żyje. Źródło zdjęcia: Podlaska Policja
Radio Białystok / bia24.pl / ddb.pl / mł

Ostatni raz był widziany 5 grudnia, gdy wychodził od fryzjera. Później ślad po nim zaginął. 6 stycznia samochód zaginionego księdza zauważyli piloci Straży Granicznej na rozlewisku Narwi w gminie Suraż. 88-letni ks. Jan Toczko mieszkał jako emeryt w parafii pw. Ducha Świętego.

Informację o śmierci zaginionego w grudniu księdza podały lokalne portale internetowe. Jak napisał portal bia24.pl, ks. Jan Toczko był ostatni raz widziany w poniedziałek, 6 grudnia w miejscowości Markowszczyzna pod Białymstokiem. Miał jechać czerwonym audi, ubrany w sutannę, długi wełniany płaszcz w czarnym kolorze i czarną czapkę z daszkiem.

Ks. Jan Toczko: odnaleziono ciało zaginionego księdza 

Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji poinformowała, że w piątek, 6 stycznia w powiecie powiecie białostockim policjanci odnaleźli samochód, a w nim ciało mężczyzny. "W tej chwili prowadzą czynności identyfikacyjne pod nadzorem prokuratury" - wyjaśniła Zaborowska. Podlaska policja nie potwierdziła jednak tożsamości znalezionego mężczyzny ani nie poinformowała o okolicznościach jego śmierci.

Okoliczności śmierci księdza Toczki wyjaśnia prokuratura

Według najnowszych informacji podanych przez Radio Białystok okoliczności śmierci emerytowanego księdza Jana Toczki wyjaśnia prokuratura. 

- Ciało 88-letniego duchownego odnaleziono kilka dni temu w samochodzie nad rozlewiskiem rzeki Narew w Doktorcach. Śledztwo w tej sprawie dopiero się rozpoczęło, jednak na tym etapie wykluczono udział osób trzecich - mówił Radiu Białystok szef prokuratury rejonowej w Białymstoku Karol Radziwonowicz.

DEON.PL POLECA

Ciało księdza było mocno uszkodzone, prawdopodobnie przez zwierzęta

Według informacji radia przyczynę i datę śmierci mają określić biegli z zakładu medycyny sądowej. Jak podał prokurator, odnalezione zwłoki mężczyzny były mocno uszkodzone, najprawdopodobniej przez zwierzęta. Przy zmarłym nie znaleziono dowodu osobistego, jednak według radia są inne dowody świadczące o tym, że chodzi o ks. Jana Toczkę, który zaginął przed miesiącem. W piątek, 6 stycznia samochód zaginionego kapłana zauważyli piloci Straży Granicznej na rozlewisku Narwi w gminie Suraż.

W weekend portal bia24.pl podał za dziennikarzami Polskiego Radia Białystok, że ciało odnalezione w samochodzie to zwłoki księdza Toczko. Podobną informację przekazała również Gazeta Współczesna, powołując się na „swoich czytelników”. Komunikat o śmierci kapłana miał też zostać podany podczas mszy w parafii pw. Ducha Świętego, w której ksiądz Toczko mieszkał jako emeryt. Jednak dopiero 9 stycznia informacja została potwierdzona przez prokuraturę.

Źródło: Radio Białystok / bia24.pl / ddb.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Prokuratura wyjaśni tajemniczą śmierć księdza z Podlasia. Ciało odnaleziono po miesiącu poszukiwań
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.