Nie żyje popularny aktor. Zagrał w "Klanie" i "Na dobre i na złe"

Nie żyje popularny aktor. Zagrał  w "Klanie" i "Na dobre i na złe"
Fot. depositphotos.com
tvp.info / kb

Zmarł Czesław Lasota. Znany aktor wystąpił w wielu znanych polskich filmach i serialach. Przeżył 89 lat, o jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

"Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Czesław Lasota, aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy” – poinformowano na facebooku.

Kim był Czesław Lasota?

Czesław Lasota urodził się w 1932 r. w Łodzi. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową. Grał w teatrach, w całej Polsce, m.in: Polskiego w Bielsku-Białej, Bałtyckiego w Koszalinie, Łódzkiej Estradzie, im. W. Horzycy w Toruniu, Polskiego w Bydgoszczy, Ziemi Opolskiej w Opolu, Narodowego, Dramatycznego w Warszawie, Dramatycznego w Elblągu.

Wystąpił w wielu polskich produkcjach filmowych m.in w „Nie lubię poniedziałku”, „Nikodem Dyzma”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Ogniem i mieczem” czy „Szatan z siódmej klasy”. Znaliśmy go z takich seriali jak: „Noce i dnie”, „07 zgłoś się”, „Alternatywy 4”, „Klan”, „Świat według Kiepskich”, „13 posterunek”, „Na dobre i na złe”.

DEON.PL POLECA

Źródło: tvp.info / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej M. Szczawiński

Genialny artysta. Niebywała kariera. Tragiczna śmierć

Do dziś podziwiamy jego kultowe role w Zezowatym szczęściu czy Popiele i diamencie. Odnosił ogromne sukcesy na małym i dużym ekranie. Uwielbiany w Europie i Stanach Zjednoczonych. „Komediant profesjonalny”...

Skomentuj artykuł

Nie żyje popularny aktor. Zagrał w "Klanie" i "Na dobre i na złe"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.