Nie żyje Roman Lentner. Był legendą polskiego futbolu

Nie żyje Roman Lentner. Był legendą polskiego futbolu
Nie żyje były piłkarz Roman Lentner (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

W wieku 85 lat zmarł w Berlinie były piłkarz Górnika Zabrze i reprezentacji Polski Roman Lentner – poinformował klub.

Kim był Roman Lentner?

Urodzony w Świętochłowicach Lentner grał na lewym skrzydle. Do Górnika trafił w 1956 roku jako 19-latek. W barwach tego klubu świętował osiem razy zdobycie mistrzostwa kraju i trzykrotnie Pucharu Polski. Uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Rzymie (1960), zagrał w legendarnym meczu ze Związkiem Radzieckim (1957), wygranym przez Polaków na Stadionie Śląskim 2:1.

Jego karierę przerwało złamanie lewej nogi podczas tournee Górnika po Ameryce Południowej. W barwach tego zespołu rozegrał w ciągu 14 lat niemal 300 oficjalnych meczów, zdobył w nich 86 bramek. 32 razy wystąpił w reprezentacji Polski, strzelił 7 goli.

„Odszedł od Nas  jeden z najlepszych i najważniejszych piłkarzy w całej historii zabrzańskiego Górnika, a przede wszystkim wspaniały człowiek i przyjaciel, który na zawsze będzie w naszej pamięci” – czytamy na stronie gornikzabrze.pl.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Twardowski

Ks. Jan Twardowski, jako kaznodzieja i poeta pokazywał, że świętość nie jest oderwana od codzienności, a świętych można spotkać już tu, na ziemi. W rozważaniach i w wierszach pytał, co robić, żeby być świętym. I...

Skomentuj artykuł

Nie żyje Roman Lentner. Był legendą polskiego futbolu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.