Nie żyje znany piosenkarz Maciej Kossowski. „Wakacje z blondynką” śpiewała cała Polska

Nie żyje znany piosenkarz Maciej Kossowski. „Wakacje z blondynką” śpiewała cała Polska
Fot. depositphotos.com
wiadomosci.wp.pl / tk

Nie żyje Maciej Kossowski, piosenkarz znany z takich przebojów jak "Dwudziestolatki", czy "Wakacje z Blondynką". Zmarł w Nowym Jorku w wieku 85 lat. O śmierci artysty poinformował jego sąsiad Paul Redelat. Napisał list do jednej z polonijnych gazet w USA.

"Nazywam się Paul Radelat. Od 30 lat byłem przyjacielem i sąsiadem Macieja Kossowskiego. Piszę, by poinformować Was, że zmarł on 30 października 2022, około godziny 13, w New York Presbyterian / Weill Cornell Medical Center, przy 68 Wschodniej Ulicy na Manhattanie" - napisał sąsiad piosenkarza.

Maciej Kossak umarł w samotności

"Zmarł bez rodziny i przyjaciół. Jedynymi ludźmi, którzy go znali, był szpitalny lekarz i ja. Przez ostatnie 10 lat stał się pustelnikiem. Przez przypadek odkryłem, że byłem jedyną osobą, z którą miał kontakt towarzyski" – dodał Radelat.

"Kiedy ostatni raz odwiedziłem go w szpitalu, był w okropnym stanie. Lekarz powiedział mi, że jestem jedyną osobą, która przyszła go odwiedzić. Kiedy zobaczyłem go leżącego, uświadomiłem sobie kontrast sytuacji, że oto jest człowiek, który kiedyś był kochany i podziwiany przez setki tysięcy ludzi w Polsce za swoją muzykę w latach 60. i 70., a tu umiera w samotności" - przekazał nowojorczyk.

„Maciej Kossowski urodził się w 1938 roku w Grudziądzu. Polski piosenkarz, trębacz, a także kompozytor i aranżer zmarł 30 października 2022 roku w Nowym Jorku” – podaje portal wiadomosci.wp.pl.

Kossowski występował w zespołach jak Czerwono-Czarni i Tajfuny. Najbardziej znany jest z przebojów "Dwudziestolatki", "Wakacje z Blondynką", a także "Nie mówię żegnaj", czy "Z Cyganami cały świat".

Piosenka Macieja Kossowskiego "Wakacje z blondynką"

Artysta pod koniec lat 60. przeprowadził się do USA, gdzie założył grupę instrumentalną.

Źródło: wiadomosci.wp.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje znany piosenkarz Maciej Kossowski. „Wakacje z blondynką” śpiewała cała Polska
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.