"Niebezpiecznik": uwaga na SMS-y o skierowaniu na kwarantannę! To wirus

"Niebezpiecznik": uwaga na SMS-y o skierowaniu na kwarantannę! To wirus
Fot. kantver/depositphostos.com / niebezpiecznik.pl
niebezpiecznik.pl

Serwis Niebezpiecznik.pl ostrzega, że użytkownicy smartfonów otrzymują SMS-y o rzekomym skierowaniu na odbycie kwarantanny. Ta wiadomość zawiera link do złośliwej aplikacji - ostrzega Niebezpiecznik.pl.

Oto treść tej masowo rozsyłanej wiadomości (pisownia oryginalna): "Zostales skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakazenia w Twoim najblizszym otoczeniu. Wiecej informacji na stronie...[tu link do strony]".

Niebezpiecznik.pl ostrzega, aby nie otwierać linka zawartego w SMS-ie. Kryje się po nim bowiem przekierowanie do złośliwej aplikacji, które zawirusowuje smartfony działające w systemie Android.

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września,  mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Dorota Mazur

Zbiór modlitw dla osób walczących z nałogami, jak i dla osób, które chcą wesprzeć osoby uzależnione w ich walce. Proste, codzienne modlitwy, nowenny i koronki będą skuteczną pomocą w zmaganiu się z nałogiem. Oprócz modlitw...

Skomentuj artykuł

"Niebezpiecznik": uwaga na SMS-y o skierowaniu na kwarantannę! To wirus
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.