Niedźwiedź zaatakował turystę w Yellowstone. Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń

Niedźwiedź zaatakował turystę w Yellowstone. Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń
fot. Deposiphotos
PAP / pk

Niedźwiedź grizli zaatakował i zranił turystę w Parku Narodowym Yellowstone - poinformowały w piątek lokalne władze. To pierwszy atak niedźwiedzia w tym roku w Yellowstone.

Z relacji 39-letniego mężczyzny wynika, że podczas samotnej wędrówki, w pobliżu Mammoth Hot Springs, natknął się na dwa niedźwiedzie grizli, z których jeden zaatakował go. Turysta, mimo że doznał ciężkich obrażeń nóg, był w stanie chodzić. Jak poinformowali przedstawiciele parku, został przewieziony do szpitala w Livingston.

Szlak, na którem doszło do ataku, został zamknięty do odwołania. Strażnicy sprawdzają, czy nie ma na nim jeszcze innych turystów.

Władze parku zaapelowały do odwiedzających, aby zachowywali dystans przynajmniej 90 metrów od niedźwiedzi, nosili ze sobą spray odstraszający te zwierzęta i wędrowali w grupach.

DEON.PL POLECA

Piątkowy atak był pierwszym w tym roku w Yellowstone. W czerwcu 2020 roku niedźwiedź grizli powalił na ziemię i poturbował kobietę.

Jednak w połowie kwietnia tego roku, choć nie na terenie samego Parku Narodowego Yellowstone, lecz w jego pobliżu grizli zaatakował lokalnego przewodnika, gdy ten łowił ryby w rzece. 40-letni mężczyzna zmarł dwa dni później w szpitalu na skutek ciężkich obrażeń głowy.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Niedźwiedź zaatakował turystę w Yellowstone. Mężczyzna doznał ciężkich obrażeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.