Nowa fala koronawirusa w Szanghaju. Pracownicy zamieszkali w biurach

Nowa fala koronawirusa w Szanghaju. Pracownicy zamieszkali w biurach
(Fot. PAP/EPA/MARK R. CRISTINO)
Reuters/PAP/dm

Nowa fala zakażeń koronawirusem w Szanghaju powodując powrót do ścisłego lockdownu. Ponad 20 tys. bankierów i handlowców zamieszkało w swoich biurach, aby zapewnić płynność operacjom biznesowym - informuje Reuters.

Szanghaj został podzielony na dwie części, by umożliwić masowe testy na COVID-19. Niektórzy pracownicy zamieszkali w biurach.

Wg relacji mediów niektóre firmy z finansowej dzielnicy Lujiazui, nazywanej chińskim Wall Street, przygotowały dla swoich pracowników śpiwory i przybory toaletowe, by mogli spędzać noce w biurach.

Niektórym przeszkadzają także stale świecące neony z sąsiadujących z biurami drapaczy chmur. Część pracowników próbowała nawet prosić znajomych, pracujących w tych budynkach, by je wyłączyli.

26-milionowe miasto jest epicentrum najnowszej fali zakażeń wariantem omikron w Chinach.

Lockdown na prawym brzegu Huangpu, w tym w nowoczesnym centrum biznesowym Pudong, potrwa do końca marca. W tym czasie przeprowadzone zostaną tam badania przesiewowe. Od 1 do 5 kwietnia w analogiczny sposób zamknięte będą obszary na lewym brzegu Huangpu, w tym stare dzielnice kolonialne i słynna promenada Bund.

Decyzja została ogłoszona w niedzielę, choć jeszcze w sobotę władze miasta zapewniały, że lockdownu nie będzie. W niedzielę w Szanghaju wykryto rekordową liczbę 3450 nowych bezobjawowych zakażeń koronawirusem, co odpowiadało za 70 proc. przypadków odnotowanych w całym kraju.

Reuters/PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Od wydania najbardziej znanej książki dr Ewy Dąbrowskiej minęło ćwierć wieku. Teraz Autorka diety warzywno-owocowej wraca z nową publikacją, bogatsza o doświadczenia tysięcy pacjentów. Po raz...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nowa fala koronawirusa w Szanghaju. Pracownicy zamieszkali w biurach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.