Obostrzenia potrwają dłużej. Minister Zdrowia podał nowe daty

Obostrzenia potrwają dłużej. Minister Zdrowia podał nowe daty
Fot: KPRM/YT
PAP/mł

Do 18 kwietnia zostaną przedłużone obowiązujące obostrzenia - powiedział na dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Obserwowane ostatnio wyniki nowych zakażeń dają pewną nadzieję są zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je w optymistyczny sposób. Cały czas mamy trudną sytuację w szpitalach. Zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19 jest ponad 78 procent, a respiratorów - niemal 79 procent. Te parametry są niebezpieczne - uzasadniał podjętą decyzję minister.

Pytany o poluzowanie obostrzeń na majówkę, minister odpowiedział, że jako pierwsza jest na do przywrócenia edukacja. "Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, co dwa lata temu czy wcześniej. Trzeba się liczyć, że w tym okresie będą obostrzenia - dodał.

DEON.PL POLECA- Mam nadzieję, że jeszcze w kwietniu przedszkola i najmłodsze klasy I-III wrócą do nauczania. Przedszkola w trybie zwyklym, a I-III co najmniej w trybie hybrydowym - zapowiedział Niedzielski. 

 

Dalsze decyzje dotyczące obostrzeń zostaną podjęte w przyszłym tygodniu.

Od soboty, 27 marca w Polsce obowiązują nowe obostrzenia, przedłużone dziś do 18 kwietnia. W ich ramach wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane pozostaną zamknięte. W placówkach handlowych, na poczcie, targach, będą ograniczenia ilościowe. W sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych  może przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych, to samo podejście jest stosowane w odniesieniu do kościołów. W kościele dalej może przebywać maksymalnie jedna osoba na 20 metrów kwadratowych, z  zachowaniem odstępu 1,5 metra i obowiązkiem maseczki. Zamknięte pozostają także przedszkola i żłobki, salony fryzjerskie, kosmetyczne i obiekty sportowe. Wszyscy uczniowie klas 1-3  uczą się w trybie zdalnym. 

PAP/mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Gołębiowski

Odkryj, jak działa polski mindhunter.

Seryjni mordercy, zamachowcy, gwałciciele, stalkerzy, pedofile, podpalacze...

Czy można wniknąć w umysł przestępcy i zrozumieć motywy, jakimi się kieruje? Czy na podstawie śladów na miejscu przestępstwa można stworzyć profil osobowościowy...

Skomentuj artykuł

Obostrzenia potrwają dłużej. Minister Zdrowia podał nowe daty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.