Obowiązkowe szczepienie od 1 marca? Niedzielski komentuje

Obowiązkowe szczepienie od 1 marca? Niedzielski komentuje
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
PAP / tk

- Uważam, że 1 marca to optymalna data wprowadzenia obowiązku szczepień dla wybranych grup zawodowych – powiedział w Opolu minister zdrowia Adam Niedzielski. - Powinniśmy jak najszerzej ten obowiązek wprowadzić – dodał Niedzielski.

Minister zdrowia zapowiedział 7 grudnia, że resort od 1 marca będzie chciał wprowadzić obowiązek szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

W piątek w Opolu szef MZ podkreślił, że "przesądzone jest, że taki obowiązek wprowadzimy dla lekarzy, dla medyków".

- Dyskutujemy jeszcze o dwóch innych grupach – powiedział Niedzielski.

- Oczywiście moje stanowisko jako ministra zdrowia jest takie, że powinniśmy jak najszerzej ten obowiązek wprowadzić. Ale ten obowiązek może być wprowadzony po czasie, który pozwala na przyjęcie pełnego szczepienia – dodał.

DEON.PL POLECA

Mówił, że osoby, które będą podlegały obowiązkowi szczepień, "mają w tej chwili czas, by do 1 marca przyjąć dwie dawki, między którymi musi być zachowany odpowiedni odstęp – minimum trzytygodniowy".

- W tej sytuacji wyznaczenie 1 marca to pierwsza z możliwych dat, która pozwoli na przygotowanie się do tego, bo wszystkie rygory, które dotyczą obowiązkowego szczepienia będą stosowane po tej dacie, po 1 marca – powiedział szef MZ.

- Przyspieszenie obowiązkowych szczepień byłoby możliwe – jak mówił – gdybyśmy mieli krócej trwające schematy szczepień. - Na tę chwilę uważam, że to jest data optymalna – podkreślił szef MZ.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Zdrowie zakręcone w słoikach

Kiszenie i fermentacja z dr Ewą Dąbrowską to kolejna książka pokazująca bogactwo kuchni roślinnej. Kiszonki wspomagają układ odpornościowy i pokarmowy, ponieważ naturalny proces konserwowania nie pozbawia produktów ich składników odżywczych. Dlatego...

Skomentuj artykuł

Obowiązkowe szczepienie od 1 marca? Niedzielski komentuje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.