Obraz Matki Bożej spadł z bramy Stoczni Gdańskiej. Ma już nie wrócić na to miejsce

Obraz Matki Bożej spadł z bramy Stoczni Gdańskiej. Ma już nie wrócić na to miejsce
Fot. Depositphotos / Wikimedia
PAP / mł

Jak napisał "Dziennik Bałtycki", we wtorek "mieszkańcy czy turyści mogli zobaczyć puste miejsce przy historycznej bramie Stoczni Gdańskiej nr 2. Tam powinien wisieć obraz Matki Boskiej". Rzecznik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni poinformował,  że obraz czeka w magazynie "na ewentualny odbiór przez właścicieli"

Jak dowiedziała się PAP, obraz Matki Boskiej, który powiesiła przy historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej ekipa nagrywająca film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei", spadł znad bramy i uległ uszkodzeniu. Policja w tej sprawie nie otrzymała żadnego zgłoszenia o popełnionym przestępstwie.

Rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Patryk Rosiński wyjaśnił PAP, że obraz Matki Boskiej zawisł na bramie podczas kręcenia zdjęć do filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Podczas remontu napisu "Stocznia Gdańska" nad historyczną Bramą nr 2. obraz zdjęto, a następnie po zakończeniu w lipcu renowacji, ponownie powieszono. Teraz obraz spadł i stłukła się szklana osłona.

"Obecnie jest w magazynach GZDiZ i czeka na ewentualny odbiór przez właścicieli" - powiedział Rosiński i dodał, że obraz nie ma wartości historycznej.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Obraz Matki Bożej spadł z bramy Stoczni Gdańskiej. Ma już nie wrócić na to miejsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.