Obserwatorium: trzy osoby zginęły w izraelskim nalocie na okolice Damaszku

Obserwatorium: trzy osoby zginęły w izraelskim nalocie na okolice Damaszku
fot. PAP/EPA/SANA HANDOUT
PAP / sz

Co najmniej trzy osoby zginęły w nocy z niedzieli na poniedziałek w izraelskim nalocie na cele w pobliżu stolicy Syrii Damaszku - poinformowało w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Według organizacji zabici to najprawdopodobniej Irańczycy.

Według Obserwatorium, które ma siedzibę w Londynie, w nalocie na tereny na południe od Damaszku byli też ranni. Nie sprecyzowano jednak ich liczby.

DEON.PL POLECA
Jak podaje agencja AP, szef MSZ Syrii Walid el-Mualim podczas spotkania w Moskwie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem oskarżył Izrael o przeprowadzenie rakietowej "agresji" na Damaszek i jego okolice.

W niedzielę wieczorem syryjska agencja SANA podała, że co najmniej trzy rakiety wystrzelił Izrael ze Wzgórz Golan na cele w pobliżu Damaszku. Dodano, że jeden z pocisków został zniszczony przez obronę powietrzną.

DEON.PL POLECA

Jak dotychczas nie było żadnego komentarza w tej sprawie ze strony Izraela.

Izrael dokonał już kilkuset ataków lotniczych w Syrii, co tłumaczy koniecznością zniszczenia obiektów wojskowych Iranu, który dąży do ustanowienia swej stałej obecności militarnej w Syrii. Ataki te mają też uniemożliwić dostarczenie nowoczesnej broni popieranemu przez Iran libańskiemu Hezbollahowi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karolina Korwin Piotrowska, Grzegorz Kramer SJ

Takim językiem o takich rzeczach w naszym kraju nikt jeszcze z księdzem nie rozmawiał.

Będzie hałas. Będzie #WRZENIE

Lewaczka i ksiądz. Karolina Korwin Piotrowska i Grzegorz Kramer SJ. Kontrowersyjna dziennikarka i popularny jezuita. Wybuchowa mieszanka...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Obserwatorium: trzy osoby zginęły w izraelskim nalocie na okolice Damaszku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.