Odzyskano skradzione samochody dzięki czujności sąsiadów

Odzyskano skradzione samochody dzięki czujności sąsiadów
Fot. Erwin Wodicka / depositphotos.com
PAP / tk

W tym roku to pierwszy przypadek, gdy czujność sąsiedzka przyczyniła się do odzyskania dwóch skradzionych samochodów - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Rzecznik KSP podał, że jedną mazdę ukradzioną w Warszawie policja odnalazła na ul. Kamienickiej w podwarszawskich Markach. - Kilkaset metrów dalej policjanci odnaleźli kolejną mazdę. Tym razem skradzioną w Pruszkowie - podał nadkomisarz.

DEON.PL POLECA- Tego typu sytuacje, kiedy mieszkańcy zaalarmowali policjantów, zdarzają się coraz częściej. W minionym roku odnotowaliśmy ich blisko dziesięć - dodał.

Dzięki sąsiadom odzyskano samochody

Dzięki czujności sąsiedzkiej stołeczni policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o sprowadzanie z Niemiec do Polski kradzionych kamperów.

Do pierwszego zatrzymania w tej sprawie doszło w połowie listopada. - W Ożarowie Mazowieckim policjanci zatrzymali do kontroli 42-letniego kierowcę pojazdu, co do którego istniało uzasadnione podejrzenie, że może być kradziony. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych podejrzenia potwierdziły się. Samochód został skradziony dwa dni wcześniej w Niemczech. Ponadto kierowca pojazdu nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu - tłumaczył policjant.

Po kilku dniach kryminalni zatrzymali do sprawy kolejnych trzech mężczyzn w wieku od 31 do 48 lat. - 48-latek wpadł podczas kontroli na autostradzie A2 w miejscowości Koszajec. Okazało się, że samochód, którym kieruje, został zarejestrowany, jako poszukiwany. Tego dnia również, tym razem w Warszawie wpadła kolejna osoba. To kierowca citroena Jumpera, kolejnego kampera poszukiwanego przez niemiecką policję - zaznaczył.

Według ustaleń śledczych jeden z zatrzymanych mężczyzn, 31-latek, miał na posesji w powiecie siedleckim przechowywać kradzione samochody i motocykle.

Bezpieczeństwo priorytetem

- To pokazuje, że w miejscu naszego zamieszkania bezpieczeństwo powinniśmy zaczynać od siebie. Tego typu działanie nierzadko przyczynia się do odzyskania auta a jednocześnie powoduje, że nasza okolica będzie w mniejszym zainteresowaniu ze strony złodziei - dodał rzecznik KSP.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Odzyskano skradzione samochody dzięki czujności sąsiadów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.