Ogromna nawałnica przeszła przez Małopolskę. Wiatr wyrwał drzewa z ziemi [WIDEO]

Ogromna nawałnica przeszła przez Małopolskę. Wiatr wyrwał drzewa z ziemi [WIDEO]
Ogromna nawałnica przeszła przez Małopolskę (fot. depositphotos.com / Facebook.com)
PAP / tk

Dwa dachy zostały zerwane, a 54 uszkodzone w wyniku nocnej nawałnicy w Małopolsce. W związku z silnym wiatrem i deszczem strażacy wyjeżdżali w ostatnich godzinach do akcji 338 razy - poinformowała Komenda Wojewódzkiej PSP w Krakowie.

Nawałnica przeszła przez Małopolskę

Interwencje strażaków dotyczyły przede wszystkim zniszczonych dachów i elewacji budynków, a także nieprzejezdnych dróg oraz drzew powalonych na samochody. Najwięcej razy do akcji wyjeżdżano w Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej i w Nowym Sączu.

DEON.PL POLECAW środę nad ranem dla dużej części Małopolski IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad" - zakomunikowało IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje w godz. 12-20 w powiatach: proszowickim, dąbrowskim, wielickim, myślenickim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, limanowskim, bocheńskim, brzeskim, tarnowskim, nowosądeckim, gorlickim, w Nowym Sączu i Tarnowie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Skomentuj artykuł

Ogromna nawałnica przeszła przez Małopolskę. Wiatr wyrwał drzewa z ziemi [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.