Ołena Zełenska dziękuję gdańskiemu lekarzowi. „Nasze dzieci bez wątpienia wyzdrowieją”

Ołena Zełenska dziękuję gdańskiemu lekarzowi. „Nasze dzieci bez wątpienia wyzdrowieją”
Ołena Zełenska / Fot. ТСН / YouTube.com
PAP / tk

Pierwsza dama Ołena Zełenska opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym poinformowała, że 73 dzieci, leczących się onkologicznie trafiło do Polski. Podziękowała polskiej parze prezydenckiej oraz lekarzowi z Gdańska prof. Piotrowi Czaudernie

"To młodzi, chorzy na raka z Ukrainy. Jeszcze wczoraj ukrywali się przed ostrzałem w piwnicach klinik. Teraz przekraczają polską granicę w drodze, aby znaleźć bezpieczeństwo i, co najważniejsze, kontynuować leczenie. Żaden agresor na świecie nie może przeszkodzić im w wygraniu walki z chorobą!" - napisała w serwisie społecznościowym Ołena Zełenska.

Poza tekstem, pierwsza dama w mediach społecznościowych umieściła zdjęcia, na których widnieją dzieci ze swoimi opiekunami, autokary i karetki pogotowia.

Zełenska napisała, że w ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia Ukrainy i jej biuro aktywnie moderowały proces transportu dzieci chorych onkologicznie z Ukrainy do Polski: "połączyliśmy partnerów, wolontariuszy, ambasady, kliniki. Cieszę się, że udało nam się stworzyć system bezpiecznego wyjazdu dzieci ukraińskich za granicę w celu kontynuowania leczenia" - dodała.

DEON.PL POLECA


We wpisie pierwszej damy pojawiła się informacja, że dzieci są transportowane z Zachodnioukraińskiego Specjalistycznego Centrum Medycznego dla Dzieci we Lwowie, gdzie przechodzą wstępne badania lekarskie i są leczone w celu ustabilizowania ostrych stanów chorobowych do ośrodków w Polsce, gdzie otrzymają niezbędną pomoc, diagnostykę oraz opiekę medyczną. "Stało się to możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu Kancelarii Prezydenta RP oraz prof. Piotra Czauderny" - napisała Ołena Zełenska.

Prof. Piotr Czauderna jest kierownikiem Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsza dama poinformowała również, że część dzieci pozostanie w Polsce, a część wyjedzie do Francji, Włoch i Niemiec.

We wpisie Ołena Zełenska dodaje, że "w światowej praktyce medycznie nie było wcześniej podobnych projektów". Podziękowała za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Agacie Kornhauser-Dudzie za współpracę w "świętej sprawie ratowania dzieci".

"Nasze dzieci bez wątpienia wyzdrowieją i powrócą na spokojną, wolną, odbudowaną Ukrainę" - zakończyła wpis Zełenska.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

Odkryj swoją drogę do szczęścia

Myślisz, że twoje życie jest pozbawione blasku i radości. Czujesz, że straciłaś sens i nie żyjesz pełnią życia, że inaczej sobie to wszystko wyobrażałaś. Przestałaś wierzyć, że coś się zmieni....

Skomentuj artykuł

Ołena Zełenska dziękuję gdańskiemu lekarzowi. „Nasze dzieci bez wątpienia wyzdrowieją”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.