Ostrów Wlkp.: specjalna folia pomoże walczyć z wirusem

Ostrów Wlkp.: specjalna folia pomoże walczyć z wirusem
Fot. Free-Photos/Pixabay
PAP

Ostrów Wielkopolski będzie pierwszym miastem na świecie, które zabezpieczy miejską przestrzeń publiczną innowacyjną, antywirusową folią. Jako pierwszy zostanie zabezpieczony żłobek, kolejnymi obiektami będą przedszkola i szkoły.

To ostrowski sposób na walkę z wirusem SARS-CoV-2, z bakteriami i z innymi drobnoustrojami – mówi prezydent miasta, Beata Klimek. -  Specjalną folią z aktywnymi jonami srebra zostaną zabezpieczone elementy, na których najczęściej pozostają drobnoustroje. Są to klamki, blaty, poręcze, deski sedesowe, przyciski i inne newralgiczne punkty. 

Na liście obiektów do zabezpieczenia są też: centrum kultury, miejski basen i stadion, miejski klub seniora i Arena Ostrów, a także parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, przestrzeń obsługi klienta w spółkach miejskich oraz, pilotażowo, jeden z miejskich autobusów. Zabezpieczanie powierzchni w miejskich obiektach potrwa do połowy maja 2021 r.

Projekt realizuje ostrowska firma, która wprowadziła na polski rynek folię PURE ZONE. To certyfikowana, bezbarwna folia z aktywnymi jonami srebra. Ma udowodnione właściwości wirusobójcze i bakteriostatyczne, także przeciwko SARS-CoV-2. Folia ma działać do 5 lat.

Źródło: PAP/mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz

365 razy na kartach Biblii Pan Bóg powtarza "Nie lękaj się"

Pismo Święte to księga pełna bohaterów takich jak my, doświadczających strachu i radości, smutku i obaw, także w relacji do Boga. Czym jest tak naprawdę...

Skomentuj artykuł

Ostrów Wlkp.: specjalna folia pomoże walczyć z wirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.