Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Bożego Narodzenia

Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Bożego Narodzenia
fot. YouTube.com / Prezydent.pl
10 miesięcy temu
PAP / sz

Dobrego zdrowia, szczęścia w ich domach oraz tego, by jak najszybciej zakończyły się trudy, obawy i ograniczenia związane z pandemią - życzyła Polakom z okazji świąt Bożego Narodzenia para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

W nagraniu zamieszczonym w czwartek na stronie prezydenckiej kancelarii Prezydenta prezydent Duda życzył Polakom, aby był to czas odpoczynku – spokojnego, bezpiecznego, wśród najbliższych.

"Niech towarzyszy nam wszystkim radość z tego dobra, które otrzymujemy i z tego, którym dzielimy się z innymi" - powiedział prezydent. Życzył, "aby wzajemna okazywana sobie życzliwość pomogła nam pokonać koronawirusa". "Niech to zwycięstwo sprawi, abyśmy jeszcze bardziej niż dotąd doceniali i pielęgnowali to, co nas łączy" - powiedział Duda. Prezydent mówił również o tym, aby pamiętać o tych rodakach, którzy potrzebują naszego wsparcia oraz o tych, którzy są dzisiaj bardzo daleko.

"Drodzy Państwo, życzymy, aby zbliżający się rok 2021 był dla wszystkich Państwa pomyślny. Ufamy mocno, że będzie lepszy od starego. Że razem sprostamy wszystkim wyzwaniom" - powiedział prezydent. "Niech ta nadzieja i dobre myśli nie opuszczają Państwa zarówno teraz, jak i przez cały nowy rok" - podkreślił.

Pierwsza dama życzyła z kolei Polakom, aby jak najszybciej zakończyły się trudy, obawy i ograniczenia związane z pandemią. "Abyśmy w te Święta zapomnieli, choć na chwilę, o wszystkich troskach" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. "Szczególnie w te świąteczne dni myślimy o sobie jako o wspólnocie, w której nikt nie jest zapomniany" - podkreśliła.

Para prezydencka przekazała też pozdrowienia dla Polaków na obczyźnie. "Życzymy Państwu, aby nasze świąteczne tradycje uczyniły Polskę jeszcze bliższą Państwa sercom. Niech śpiewane w Państwa domach piękne rodzime kolędy zaświadczą o bogactwie polskiej kultury" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Podkreśliła przy tym, że Boże Narodzenie to święto spełnionej nadziei, "pamiątka narodzin Dzieciątka, które było od proroków ogłoszone, od narodów upragnione". "To oczekiwana przez cały rok pora wytchnienia od codziennych obowiązków, czas radości z gwiazdkowych podarunków oraz wdzięczności za to, co udało się osiągnąć przez mijające dwanaście miesięcy" - powiedziała pierwsza dama.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartosz Bartosik, Adam Bodnar
27,93 zł
39,90 zł

Obywatel PL to Ty

  • Czy nasza demokracja jest zagrożona?
  • Skąd w nas tyle podziałów?
  • W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
  • Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i...

Skomentuj artykuł

Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Bożego Narodzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.