Parafie WWW sieci

Parafie WWW sieci
Wojciech Bojanowski SJ / "Jezuici. Nasze wiadomości"

Niedawno świętował swoje pierwsze urodziny, cieszy się z rosnącej liczby użytkowników (ponad milion odsłon miesięcznie!!!), a teraz DEON.pl na dodatek chce "podbić" polskie parafie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ot co!

Artur Demkowicz SJ, manager portalu DEON.pl: Chodzi właśnie o to, żeby stworzyć miejsce, w którym mogą znaleźć się absolutnie wszystkie parafie w Polsce. Mamy nadzieję, że przyłączą się również parafie polonijne oraz parafie prowadzone przez polskich misjonarzy. Przygotowany przez nas katalog i wyszukiwarka pozwolą nam dotrzeć do dowolnej, nawet najmniejszej parafii, z łatwością znaleźć informacje na jej temat, nawiązać kontakt, wybrać się na mszę o właściwej porze itd. W sieci istnieje zaledwie jedna trzecia wszystkich parafii, więc my ułatwimy zaistnienie w internecie tym, którzy nie dorobili się własnej strony interenetowej. Chcielibyśmy stworzyć taką olbrzymią, wirtualną wspólnotę - mega diecezję. Wszyscy w jednym miejscu.

Wszystko zależy od inwencji danej parafii, ale nasz moduł w jego podstawowej wersji przewiduje umieszczenie takich informacji, jak historia parafii, dane kontaktowe, ogłoszenia duszpasterskie, godziny nabożeństw. Przygotowaliśmy też zakładkę z dokumentami parafialnymi, które można w razie potrzeby ściągnąć i wydrukować.

Tak! Czekają tam na nas gotowe formularze, które możemy wydrukować i w spokoju wypełnić w domu, a potem już z gotowymi pojawić się w parafii. Możemy z tego skorzystać choćby wtedy, gdy potrzebujemy potwierdzenia odbytej spowiedzi rodziców chrzestnych albo narzeczonych. Staramy się w ten sposób ułatwić życie naszym "e-parafianom".

DEON.PL POLECA

Chcemy w przyszłości pomóc parafiom tworzyć własne strony internetowe. Ale już to, co mamy teraz, daje nam dużo możliwości – możemy tworzyć galerie zdjęć, a więc mamy szansę pochwalić się naszą piękną świątynią albo organizowanym w naszej parafii wydarzeniem. Mamy do dyspozycji forum, więc możemy zachęcić parafian do dyskusji na dowolny temat, omówić jakieś bieżące sprawy, skrzyknąć się wokół jakiejś inicjatywy.

Tak. Jednak żeby inicjatywa mogła mieć sens i przynieść dobre owoce, potrzebujemy zaangażowania naszych Użytkowników. Potrzebujemy ludzi, którzy chcieliby zostać administratorami swoich stron parafialnych. To niewielki wysiłek. Chodzi o to, by już przygotowany prosty moduł wypełnić treścią, czyli umieścić w nim wszystkie informacje dotyczące parafii. W gruncie rzeczy chodzi więc o to, by dać swojej parafii szansę zafunkcjonowania w deonowej mega-diecezji, nawet jeśli już ta parafia posiada własną stronę internetową. Mamy nadzieję, że nasz pomysł się spodoba i znajdzie się "dziesięć tysięcy sprawiedliwych", którzy podejmą się tego wysiłku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Parafie WWW sieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.