PE koszykarek: Energa Toruń gromi Portugalki

inf. wł./ŁK

W swoim trzecim meczu w Pucharze Europy koszykarki Energi Toruń zdeklasowały Sport Alges Oeiras 109:46 i z kompletem zwycięstw są liderkami grupy J rozgrywek.

"Katarzynki" były zdecydowanymi faworytkami spotkania i opinię tę w pełni potwierdziły, od pierwszej do ostatniej minuty meczu niemiłosiernie ogrywając rywalki z Portugalii. Różnica kilku klas, dzieląca oba zespoły była aż nadto widoczna, by jakoś szczególnie rozpływać sie nad grą torunianek. Już po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły 33:12 i było jasne, że w Toruniu padnie bardzo wysoki rezultat - niezwykle istotny w kontekście rywalizacji z ekipą Mann Filter Saragossa o zwycięstwo w grupie i rozstawienie w dalszych turach.

Kolejny mecz "Katarzynki" rozegrają w Hiszpanii 25 listopada. Pierwsze spotkanie obu drużyn - w Toruniu - zakończyło się wygraną podopiecznych Elmedina Omanicia po dwóch dogrywkach 87:79.

Energa Toruń - Sport Alges Oeiras 109:46 (33:12, 23:13, 29:10, 24:11)