PE koszykarek: Stracona szansa Energii

Nikła zaliczka przed rewanżem nie wystarczyła i koszykarki Energii Toruń odpadły z Pucharu Europy. "Katarzynki" przegrały w Kijowie z miejscowym Dynamem 63:70.

Początek meczu należał do gospodyń, które szybko odrobiły trzypunktową stratę, jednak zespół gości nie załamał się takim obrotem sprawy. Zawodniczki z Torunia w drugiej kwarcie odrobiły straty i do przerwy na tablicy wyników widniał wynik remisowy. W trzeciej kwarcie na parkiecie oglądaliśmy wyrównaną walkę, pod koniec tej odsłony meczu gospodynie wypracowały sześć punktów przewagi. Energa miała kłopoty z rozegraniem ataku, "Katarzynki" zbyt często traciły piłkę (w sumie 21 strat w meczu). Na początku decydującej kwarty przewaga gospodyń osiągnęła dziesięć punktów. Podopieczne trenera Ellmedina Omanicia walczyły o awans, 56 sekund przed końcem zdołały zmniejszyć prowadzenie rywalek do czterech punktów. Potem ważnego rzutu nie wykorzystała Aida Pilav, a równo z końcową syreną sukces Dynama przypieczętowała rzutem za 3 Taisija Bovykina.

Dynamo Kijów - Energa Toruń 70:63 (20:15, 11:16, 16:10, 23:22)