PGNiG złożył wniosek o zmianę taryf gazowych

PGNiG złożył wniosek o zmianę taryf gazowych
(fot. jumanji solar / flickr.com)
PAP / slo

PGNiG złożyło we wtorek wniosek taryfowy do URE zgodnie, z którym od pierwszego stycznia 2013 roku zostanie obniżona cena gazu dla odbiorców końcowych o 10 proc. - poinformował na konferencji prasowej minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Premier Donald Tusk poinformował we wtorek, otwierając konferencję prasową po posiedzeniu rządu, że minister skarbu Mikołaj Budzanowski ma bardzo dobrą wiadomość nawet dla 20 mln polskich odbiorców gazu. - Po negocjacjach (...) udało się uzyskać znaczącą redukcję ceny za gaz - podkreślił szef rządu.

Premier Donald Tusk podkreślił, że renegocjowane ceny gazu z Rosji do Polski muszą obniżyć się "bezpośrednio i natychmiast" dla odbiorców detalicznych.

Jak dodał minister skarbu obniżka cen gazu "dotknie" 20 mln Polaków.

DEON.PL POLECA

Dodał, że obniżka dla przedsiębiorców została już zatwierdzona przez prezesa URE i zostanie ogłoszona 16 grudnia, "tak by od 1 stycznia 2013 roku mogła wejść w życie".

Budzanowski poinformował, że udało się zbliżyć cenę rosyjskiego gazu oferowanego na polskim rynku do cen oferowanych na rynku niemieckim. - W ostatnim roku mieliśmy do czynienia z ogromną różnicą, taką dyskryminacyjną, między ceną tego samego surowca na polskim i niemieckim rynku. Ta różnica powyżej 20 proc. została znacząco zniwelowana na korzyść polskich odbiorców i będzie obowiązywać od początku 2013 roku - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PGNiG złożył wniosek o zmianę taryf gazowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.