PKN Orlen nie ma zamiaru kupić Lotosu

PKN Orlen nie ma zamiaru kupić Lotosu
(fot. lotos.pl)
PAP / drr

PKN Orlen nie planuje brać udziału w procesie prywatyzacji Lotosu - poinformował w trakcie wtorkowej konferencji Nafta/Chemia dyrektor wykonawczy ds. strategii i zarządzania projektami w PKN Orlen Andrzej Kozłowski.

30 października resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 53 proc. akcji Grupy Lotos. Zaproszenie skierował głównie do tych podmiotów, które prowadzą działalność w sektorze górnictwa ropy naftowej. Inwestorom, którzy zgłoszą zainteresowanie kupnem akcji Grupy Lotos, od 15 grudnia do 31 stycznia 2011 roku ma być udostępnione memorandum informacyjne. Inwestorzy, którzy odbiorą memorandum, będą mieli czas do 4 lutego 2011 roku na złożenie pisemnych ofert.

- Mamy własne priorytety na ten moment (...) nie zmieniło się nasze stanowisko w tej sprawie. Nie planujemy brać udziału w procesie prywatyzacji Lotosu - powiedział we wtorek Kozłowski z Orlenu.

Na początku listopada prezes PKN Orlen Jacek Krawiec powiedział, że priorytety płockiej spółki to obniżenie zadłużenia i przyszłość rafinerii Orlen Lietuva w Możejkach, a nie inwestycja w akcje gdańskiej Grupy Lotos. Udział Orlenu w prywatyzacji Lotosu wykluczył też na początku września w rozmowie z PAP minister skarbu Aleksander Grad.

O możliwości połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos mówiło się od drugiej połowy 2008 roku., gdy Krawiec obejmował stanowisko.

"Kommiersant" podaje, iż według Łukoilu nie oznacza to, że koncern znów przejawia zainteresowanie Lotosem. Z kolei TNK-BP oznajmił, iż "rozważa uczestnictwo w różnych projektach w sferze przetwórstwa, jednak nie jest gotowy wypowiadać się na temat tego konkretnego przetargu, ogłoszonego przez władze Polski, choć jest o nim poinformowany".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PKN Orlen nie ma zamiaru kupić Lotosu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.