PLH: Podhale rywalem GKS-u Tychy w półfinale

Hokeiści Wojasa Podhale Nowy Targ jako ostatni awansowali do półfinałów play off PLH. W decydującym meczu w Jastrzębiu nowotarżanie pokonali miejscowy JKH GKS 5:3.

Goście doskonale rozpoczęli, obejmując prowadzenie już w 43 sekundzie. Potem przez długi czas na lodzie przeważali jastrzębianie, zdobywając trzy bramki. "Szarotki" widząc, że awans się wymyka szybko zdobyły bramkę kontaktową, ale do wyrównania doprowadziły dopiero pięć minut przed końcem meczu. Decydującą akcję goście przeprowadzili w 57 minucie: Marcin Kolusz podał do Martina Ivičicia, a ten umieścił krążek w sieci. W końcówce meczu JKH wycofało bramkarza, ale Kolusz strzałem do pustej bramki ustalił wynik.

W półfinale Podhale zagra z GKS-em Tychy. Awans nowotarżan zasmucił tyskich kibiców, bowiem "górale" rywalizację rozpoczną od prowadzenia 1-0, a ponadto udowodnili w sezonie, że są wyjątkowo niewygodnym rywalem dla "górników".

JKH GKS Jastrzębie - Wojas Podhale Nowy Targ 3:5 (0:1, 2:0, 1:4)

0:1 Bakrlik 00:43
1:1 Kowalówka (Urbanowicz) 26:32
2:1 Zdeněk (Zdráhal) 30:19
3:1 Zdráhal (Zdeněk, Lipina) 40:29
3:2 Dutka (Voznik) 44:59
3:3 Zapała (Malasiński) 54:47
3:4 Ivičič (Kolusz) 57:08