PLH: Szarotki wygrywają po dogrywce

Emocje, dogrywka i gol dla gospodarzy - tak w skrócie można opisać mecz PLH w Nowym Targu, pomiędzy miejscowym Podhalem i Zagłębiem Sosnowiec. Kolejnej porażki doznali w niedzielę hokeiści GKS-u Tychy.

Goście z Sosnowca szybko objęli prowadzenie, a doskonałym uderzeniem z niebieskiej linii popisał się Artur Ślusarczyk. Podhale wyrównało po dziesięciu minutach, ale z remisu cieszyło się zaledwie kilkadziesiąt sekund, bowiem do sieci Jarosława Furcy trafił Oktawiusz Marcińczak. W drugiej tercji Zagłębie, grając w przewadze podwyższyło rezultat. Gracze Podhala ruszyli do ataku, szybko zdobyli bramkę kontaktową, ale do remisu doprowadzili dopiero 3 minuty przed końcem spotkania, wykorzystując okres gry w przewadze. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry na ławkę kar powędrował Paweł Dronia. Nowotarżanie wykorzystali osłabienie rywali, już w dogrywce zdobywając zwycięską bramkę, której autorem - po podaniu Františka Bakrlika - został Dimitri Suur.

Kolejnej porażki doznał GKS Tychy, praktycznie grzebiąc swoje szanse na wyprzedzenie Cracovii w ligowej tabeli. Zastanawia słabość tyszan. Być może śląski zespół odpuścił końcówkę sezonu zasadniczego i przygotowuje formę na finały ply-off z Cracovią. Oby tylko ta taktyka nie zakończyła się dla wicemistrzów Polski zaskakującym odpadnięciem we wcześniejszej fazie.

Cracovia wygrała w Jastrzębiu i jeśli we wtorek wygra u siebie z tyszanami, będzie już pewna pierwszej lokaty przed play-off.

Wojas Podhale Nowy Targ - Zagłębie Pol Aqua Sosnowiec 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, dogr. 1:0)

0:1 Ślusarczyk 04:59
1:1 Baranyk (Ivičič) 15:13
1:2 Marcińczak 16:24
1:3 Dronia (Podlipni, Koszarek) 29:20, w przewadze
2:3 Voznik 34:08
3:3 Zapała (Ivičič) 56:42, w przewadze
4:3 Suur (Bakrlik) 61:54, w przewadze

Akuna Naprzód Janów - GKS Tychy 6:3 (1:0, 5:2, 0:1)