PLKK: CCC liderem

W meczu kończącym 4 kolejkę ekstraklasy koszykarek zespół CCC Polkowice pokonał u siebie Energę Toruń. Dzięki zwycięstu CCC objęło prowadzenie w tabeli.

Po pierwszych minutach meczu wydawało się, że polkowiczanki bez problemów rozgromią drużynę z Torunia. Jednak od drugiej kwarty mecz się wyrównał, a torunianki mozolnie odrabiały straty. Kilka sekund przed końcem meczu po dwóch celnych rzutach wolnych Ilony Janowskiej (Energa) gospodynie prowadziły tylko 2 punktami. Sfaulowana Natalia Trafimova (CCC) dwukrotnie nie trafiła, jednak Darii Mieloszyńskiej (CCC) udało się zebrać piłkę po niecelnym rzucie koleżanki z drużyny. Wynik ustaliła celnym rzutem osobistym wykonywanym już po czasie gry Anna Pietrzak (CCC).

Polkowiczanki wygrały 76:73 i z kompletem czterech zwycięstw prowadzą w tabeli. Dotychczasowy lider KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski w tej kolejce pauzował.

CCC Polkowice - Energa Toruń 76:73 (23:14, 13:10, 18:20, 22:29)