Początek wakacji w Tatrach.13 turystów potrzebowało pomocy

Początek wakacji w Tatrach.13 turystów potrzebowało pomocy
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Pierwszy wakacyjny weekend w Tatrach był mglisty i deszczowy. To nie zraziło jednak turystów do górskich wypraw. Pomocy w Tatrach potrzebowało łącznie 13 osób.

W sobotę ratownicy znosili w noszach z Doliny Pięciu Stawów Polskich ranną turystkę, która nie była w stanie kontynuować wycieczki. Centralę TOPR poinformowano o urazie głowy u kobiety, która znajdowała się pod wierzchołkiem Rysów. Z pomocą ruszyli ratownicy ze schroniska w Morskim Oku, centrali oraz ratownicy, którzy zakończyli transport turystki z Doliny Pięciu Stawów Polskich.

W niedzielę ratownicy przetransportowali śmigłowcem z Doliny Pięciu Stawów Polskich do zakopiańskiego szpitala turystów, którzy podczas wyprawy doznali poważnych urazów nóg.

- Na szlaku na Rysy, do Wrót Chałubińskiego, na Mięguszowiecką Przełęcz Pod Chłopkiem oraz na szlakach na Orlą Perć, ciągle zalega śnieg. Planując wyjścia w te okolice warto mieć ze sobą zimowy ekwipunek - przestrzegają ratownicy TOPR.

Śnieg zalega jeszcze w wielu miejscach w wyższych partiach Tatr Wysokich - należy zachować tam szczególną ostrożność, bowiem poślizgnięcie się grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Z kolei szlaki na odcinkach leśnych są miejscami mokre, śliskie i błotniste. Woda w potokach i dolinach wezbrała z powodu intensywnych opadów deszczu - informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Dajka

Twój kolejny krok ku długowieczności!

Sięgnij po to, co podpowiada natura, i przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem.

Z nowej książki Krystyny Dajki dowiesz się, jakie nawyki żywieniowe zapewnią ci długie życie w zdrowiu. Pomoże ci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Początek wakacji w Tatrach.13 turystów potrzebowało pomocy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.