Pokonali mistrzów Europy

inf. wł. / PR

W pierwszym dniu rozgrywanego w Łodzi 7. Memoriału Huberta Wagnera, występująca pod nazwą Polska A, nasza siatkarska reprezentacja pokonała aktualnych mistrzów Europy Hiszpanów 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:23).

Początek meczu należał do biało-czerwonych. Po serwisach Michała Ruciaka prowadziliśmy 6:0. Nikt chyba nie myślał, że tego seta można przegrać. A jednak. Na drugą przerwę techniczną schodziliśmy z zaledwie jednopunktową przewagą. Przy stanie 20:20 Hiszpanie zdobyli dwa punkty i nie oddali już prowadzenia do końca seta, wygrywając 25:23.

Drugi set był bardzo wyrównany. Dopiero przy stanie 22:22 dwa punkty z rzędu zdobył Bartosz Kurek, a as serwisowy Michała Bąkiewicza zapewnił nam zwycięstwo.

W trzecim secie Hiszpanie prowadzili już 4:0, gdy oddali Polakom inicjatywę. Przed drugą przerwą techniczną to Polacy mieli 4 punkty przewagi. Utrzymali ją do końca seta.

Wreszcie w czwartym secie nasi zawodnicy przegrywają 19:21 wykazali się większą odpornością na stres. A Marcin Możdżonek blokiem zdobył zwycięski punkt.

W drugim czwartkowym meczu Włochy pokonały Serbię 3:2.