Polacy coraz częściej remontują mimo drożejących materiałów

Polacy coraz częściej remontują mimo drożejących materiałów
Fot. depositphotos.com
Czwartek, 07:25
PAP / tk

„Wartość rynku materiałów remontowo-budowlanych w tym roku może przekroczyć 100 mld zł. Także za sprawą wzrostu cen średnio o 11 proc. Remont planuje już co drugi Polak” – podaje dziennik „Rzeczpospolita”.

Jak pisze gazeta, rynek ten ustępuje wielkością już tylko wydatkom Polaków na żywność, i jak wynika z badania przygotowanego przez Bricoman Polska i GfK, w 2020 r. warty był ponad 84 mld zł. Za 88 proc. odpowiadają gospodarstwa domowe.

Według gazety, w tym roku z powodu wzrostu cen większości materiałów budowlanych oraz boomu na nieruchomości rynek może przekroczyć lub co najmniej zbliżyć się do ok. 100 mld zł.

- Gdyby do kwot przeznaczanych na materiały remontowo- budowlane dodać wydatki na robociznę, uzyskalibyśmy kwoty 12-cyfrowe. To pokazuje, że dla naszych rodaków własny kąt i jego standard są większym priorytetem niż podróżowanie i odpoczynek – mówi "Rz" Przemysław Dwojak, senior director w GfK.

Z badania na zlecenie Grupy Muszkieterów wynika, że 51 proc. respondentów planuje remont w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a 55 proc. kupuje potrzebne do niego produkty przez internet - podaje w czwartek "Rzeczpospolita".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Andrzej Zwoliński
8,73 zł
34,90 zł
W jaki sposób dochodzi się do szczęścia? Czy zdobywa się je indywidualnie? Czy państwo jest odpowiedzialne za szczęście obywateli? Czy dobrobyt mierzony produktem krajowym brutto gwarantuje jego osiągnięcie?
Na te i inne pytania dotyczące definicji...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Polacy coraz częściej remontują mimo drożejących materiałów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.