Polacy w finale Memoriału Wagnera

Reprezentacja Polski siatkarzy, występująca pod nazwą Polska A, pokonała 3:1 (25:21, 25:18, 20:25, 25:19) drużynę Chin w meczu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera i zagra w niedzielnym finale. Jej przeciwnikiem będzie zwycięzca Grupy B turnieju.

Po wczorajszym zwycięstwie nad aktualnymi mistrzami Europy, Hiszpanią, mecz z nisko notowanymi w rankingach Chinami miał być dla Polaków spacerkiem. Faktycznie, pierwsze dwa sety nasi reprezentanci wygrali bez problemów, wyraźnie przewyższając rywali.

Pewne prowadzenie w meczu rozluźniło podopiecznych Daniela Castellaniego. W trzecim secie Chińczycy odskoczyli na kilka punktów i ostatecznie go wygrali 25:20.

W czwartej odsłonie Chińczycy dotrzymywali kroku reprezentacji Polski. Zdołali nawet zdobyć przewagę czterech punktów.

Po przerwie, o którą poprosił trener naszej reprezentacji, Polacy zdobyli 7 punktów z rzędu i do końca seta kontrolowali grę.