Policja zatrzymała mężczyznę, który ściął krzyż w Zielonej Górze

Policja zatrzymała mężczyznę, który ściął krzyż w Zielonej Górze
Fot. Facebook / Lubuska Policja
1 miesiąc temu
PAP / wPolityce.pl / mł

We wtorek wieczorem policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który miał ściąć piłą drewniany krzyż. Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, grozi mu zarzut obrazy uczuć religijnych zagrożony karą do dwóch lat więzienia. 

Ścięty przydrożny krzyż przy ul. Spawaczy na os. Zastalowskim zauważyli w poniedziałek po południu mieszkańcy, którzy powiadomili o tym swoją parafię. Sprawa została również zgłoszona policji, która rozpoczęła intensywne poszukiwania wandala.

We wtorek okazało się, że sprawca zamieścił na swoim profilu na portalu popularnym społecznościowy film, na którym widać jak ścina krzyż.

 

Jak podał portal "wPolityce.pl", mężczyzna publikując film, napisał: "Precz z przydrożnymi krzyżami. To symbol nienawiści i śmierci. A obok szkoła jest. Bo stawianie czegoś takiego na siłe jest przeciw ludziom" [pisownia oryginalna]

Idąc tropem wpisu na Facebooku, policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy. Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek wieczorem, w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Zielonej Górze. Na tym etapie sprawa jest prowadzona pod kątem art. 196 Kodeksu karnego mówiącym o odpowiedzialności za obrazę uczuć religijnych. 

Mężczyzna doczekał się też serii komentarzy na swojej facebookowej tablicy. "To nie jest przypadkowy typ. Jego motto to nienawiść do katolików.",  "Stalin byłby z ciebie dumny towarzyszu", "Porywać się na krzyż to trzeba być mocno złym człowiekiem. Mam nadzieję, że ta sprawa nauczy Cie pokory do życia." - to jedne z łagodniejszych komentarzy oburzonych użytkowników Facebooka.  

PAP / wPolityce.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Policja zatrzymała mężczyznę, który ściął krzyż w Zielonej Górze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.