Polowanie na nielegalny odłów ryb. Użyją satelity, żeby powstrzymać morskich kłusowników

Polowanie na nielegalny odłów ryb. Użyją satelity, żeby powstrzymać morskich kłusowników
Fot. NOAA / Unsplash
3 tygodnie temu
cbc.ca / kb

Kanada postanowiła użyć satelity do kontrolowania statków na wodach. Projekt ma na celu przeciwdziałanie m.in nielegalnemu łowieniu ryb.

Nielegalne łowienie ryb najczęściej odbywa się, gdy wyłączone są nadajniki GPS na statku, w związku z tym może to stwarzać poważne zagrożenia wypadku w ruchu wodnym. Poza tym morskie kłusownictwo  negatywnie wpływa na na rośliny czy zwierzęta żyjące w tym środowisku.

Program Fisheries and Oceans Canada jest wart ok. 7 milionów dolarów i ma wyznaczać nowe trendy w kontrolowaniu oceanów. Projekt  ma trwać około 18 miesięcy, po czym nastąpi weryfikacja jego skuteczności.

Sean Wheeler, stojący na czele kanadyjskiego Departamentu Rybołóstwa i Oceanów, zapewnił, że projekt pomoże także określić, na których obszarach wód jest najwięcej ryb, a tym samym umożliwi skierowanie uwagi na nielegalnie łowiących. 

Wheeler dodaje, że siłą Fisheries and Oceans jest również oprogramowanie, które przenosi wiele rodzajów informacji satelitarnych do jednego interfejsu.

Na początku tego roku rozpoczęto podobny projekt mający na celu wykrycie nielegalnych połowów na Bahamach i w Kostaryce. Inicjatywa doprowadziła do ​​nałożenia poważnych grzywien na pięć zagranicznych statków. 

Źródło: cbc.ca / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka
27,93 zł
39,90 zł

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

Polowanie na nielegalny odłów ryb. Użyją satelity, żeby powstrzymać morskich kłusowników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.