Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy

Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy
Radość zawodników reprezentacji Polski podczas meczu z Serbią o brązowy medal mistrzostw Europy siatkarzy w Katowicach, 19 bm. (fot. Andrzej Grygiel/PAP)
PAP/mk

Siatkarska reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy. Polacy zdobyli brązowy medal po pokonaniu drużyny Serbii.

Polacy wygrali z Serbami 3:0, w setach 25:22, 25:16, 25:22.

W ostatnim dla naszej drużyny meczu w tych mistrzostwach, Polacy wystąpili w składzie: Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Bartosz Kurek, Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Wojtaszek (libero), Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Piotr Nowakowski, Tomasz Fornal.

Polscy siatkarze powtórzyli wynik z poprzednich Mistrzostwa Europy. Na drodze do finału i walki o złoty medal Polakom stanęli Słoweńcy. W sobotnim półfinale Polska przegrała ze Słowenią 1:3.

Mistrzostwo kontynentu zdobyli Włosi. W finale Mistrzostw Europy, rozegranym w Katowicach, pokonali Słowenię 3:2.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Bóg może każdą historię uczynić świętą

Pogmatwane życiorysy, skrzętnie skrywane rodzinne tajemnice, przemilczane historie. Ilu z nas to zna? Jednocześnie pragniemy osiągnąć sukces, dążymy do doskonałości i zwykle tego samego oczekujemy od naszych bliskich. Coraz...

Skomentuj artykuł

Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.