Kibicuje polskim siatkarzom i jest starsza niż polska siatkówka

Kibicuje polskim siatkarzom i jest starsza niż polska siatkówka
Fot. depositphotos.com
sport.onet.pl / tk

Pelagia Rumińska kibicuje Polsce na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Została okrzyknięta najstarszą kibicką w naszym kraju, ponieważ jest starsza niż polska siatkówka. Pani Pelagia ma 104 lata i wiernie dopinguje polskim siatkarzom na meczach.

Pelagia Rumińska była obecna na meczu polskich siatkarzy z Ukrainą rozgrywanym w Krakowie. Na mecz przyjechała aż z Częstochowy, ale jak sama mówi „uwielbiam naszą reprezentację! Przyjeżdżam na każde spotkanie”.

Najstarsza kibicka w Polsce

Najstarsza kibicka w Polsce urodziła się w 1917 roku, kiedy nasz kraj był jeszcze pod zaborami. 104 letnia kobieta miała 12 lat w momencie zainicjowania polskiej siatkówki i jest tylko 19 lat młodsza od pojawienia się tego sportu nad Wisłą.

Ulubioną drużyną pani Pelagii jest AZS Częstochowa. 104 latka zapytana o to, kto jest jej ulubionym siatkarzem w polskiej kadrze odpowiedziała: „Lubię Wilfredo Leona i Bartosza Kurka. Bardzo dobrze grają!”.

DEON.PL POLECA

Pelagia Rumińska została zauważona przez spikera podczas meczu Polska – Ukraina. Kiedy konferansjer do niej podszedł przedstawił ją słowami: „Oto najstarsza kibicka siatkówki w tym kraju". 104-latka po chwili wstała, aby przywitać się z wiwatującymi kibicami obecnymi na meczu.

Źródło: sport.onet.pl / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jerzy Szymik

Jak myśli geniusz?

Ksiądz Jerzy Szymik, autor słynnej trzytomowej Theologia benedicta, oprowadza czytelników po labiryncie myśli „Mozarta teologii”, jak nazywa Benedykta XVI. Pokazuje, jak misternie w jego osobie i dziele splatają się nitki erudycji, intelektu,...

Skomentuj artykuł

Kibicuje polskim siatkarzom i jest starsza niż polska siatkówka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.