Polska Akcja Humanitarna chce nieść pomoc w Afganistanie

Polska Akcja Humanitarna chce nieść pomoc w Afganistanie
Fot. PAP/EPA/DISTRICT INFORMATION OFFICE JAMNAGAR HANDOUT
PAP / tk

Rzecznik prasowy PAH, Rafał Grzelewski poinformował, że organizacja prowadzi intensywne działania mające umożliwienie niesienia pomocy poszkodowanym w Afganistanie. W tym celu rozpoczęto rozmowy z jedną z organizacji międzynarodowych pracujących na miejscu.

Rzecznik prasowy Polskiej Akcji Humanitarnej Rafał Grzelewski przekazał PAP, że trwają intensywne prace nad możliwością rozpoczęcia działań pomocowych w Afganistanie.

"Mamy już nawiązany kontakt z jedną z dużych organizacji międzynarodowych, ale ze względów bezpieczeństwa nie możemy ujawnić jej nazwy. Ta organizacja nieprzerwanie pracuje w Afganistanie i z nimi oraz za ich pośrednictwem będziemy pomagać tym osobom, które ucierpiały w wyniku ostatnich wydarzeń" – powiedział Grzelewski.

Najpewniej w ciągu tygodnia przygotowana zostanie analiza potrzeb, po jej skończeniu będzie wiadomo, jakiej liczbie osób, gdzie dokładnie oraz w jaki konkretnie sposób będzie udzielana pomoc.

DEON.PL POLECA

"Zwykle w czasie kryzysów humanitarnych ludzie zmuszeni do ucieczki z domów nie mają czasu na zabranie nawet najpilniejszych rzeczy osobistych. Szukając schronienia, pozbawieni są wody, żywności, leków, artykułów higienicznych czy ubrań na zmianę" – wyjaśnia Grzelewski.

PAH działa samodzielnie i nie planuje wysłania personelu z Polski do Afganistanu. Wszystkie działania odbędą się za pośrednictwem partnera lokalnego. Jednocześnie PAH prowadzi zbiórkę na rzecz poszkodowanych mieszkańców Afganistanu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska Akcja Humanitarna chce nieść pomoc w Afganistanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.