Polska na pierwszym miejscu listy kierunków wartych odwiedzenia w 2023 r.

Polska na pierwszym miejscu listy kierunków wartych odwiedzenia w 2023 r.
Panorama Wrocławia. Fot. Figurniy Sergey / Depositphotos.com
PAP / jk

Polska znalazła się na pierwszym miejscu listy kierunków turystycznych wartych odwiedzenia w 2023 r. przygotowanej przez amerykańską stację CNN. Autorzy zestawienia nie polecają jednak konkretnych regionów czy zabytków. Jako główny powód do odwiedzenia Polski wskazują solidarność, którą nasz kraj okazał zaatakowanej Ukrainie.

„Powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku, nie jest szansa na pobyt w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej. Powodem jest okazanie solidarności z krajem, który z kolei okazał solidarność narodowi ukraińskiemu” – napisano w uzasadnieniu przygotowanym przez redakcję CNN Travel. W opisie wyjaśniono, że Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż jakiekolwiek inne państwo, a wojna tocząca się za wschodnią granicą chwilowo zmniejszyła liczbę turystów odwiedzających nasz kraj.

DEON.PL POLECA„Niezależnie od tego, czy masz ochotę zobaczyć zamek w Warszawie, czy chcesz wpaść do miast takich jak Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań – setki kilometrów od granicy z Ukrainą – czy może chcesz uciec od wszystkiego gdzieś w las, nad jeziora, w góry czy na wieś – teraz, wybierając urlop w Polsce masz okazję zrobić coś dobrego” – podkreśliła amerykańska stacja.

Tuż za Polską w pierwszej trójce rankingu CNN znalazł się stan Australia Zachodnia i brytyjski Liverpool. Dalsze lokaty zajęły kolejno: amerykańskie miasto Charleston w Karolinie Południowej, Wilno, Fidżi, brazylijskie miasto Manaus, Saloniki, Rwanda i Goeteborg, który zamyka pierwszą dziesiątkę.

PAP / jk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Sólyom

Nie potrzebujesz siedmiu żyć. Możesz być szczęśliwy w tym!

Nagore po raz kolejny znajduje się na życiowym zakręcie. Nie ma oszczędności, pomysłu na siebie, a jej ostatni związek właśnie się rozpadł. W akcie desperacji przyjmuje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Polska na pierwszym miejscu listy kierunków wartych odwiedzenia w 2023 r.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.