Polska rusza na pomoc ogarniętym koronakryzysem Indiom

Polska rusza na pomoc ogarniętym koronakryzysem Indiom
Zdj.: toxawww/depositphotos.com
PAP/RadioZet/tkb

06.05 Polska wyśle do Indii samolot spółki LOT Cargo z pomocą humanitarną, wyślemy m.in aparaturę tlenową i koncentratory tlenu - poinformował w Radiu Zet wiceminister MSZ Paweł Jabłoński.

Kraj, który najbardziej pogrążony jest w kryzysie związanym z pandemią COVID-19 zanotował kolejny niechlubny rekord, w ciągu doby potwierdzono tam ponad 412 tysięcy nowych zakażeń i aż 3980 zgonów. System opieki zdrowotnej, który już od kilku tygodni jest tam niewydolny odsyła pacjentów do domu, ludzie umierają na ulicach a liczba nowych przypadków jest niedoszacowana, o czym informowaliśmy Państwa na naszym portalu.

W Indiach za całą sytuację obwiniany jest tamtejszy premier Narendra Modi, który "nie działał wcześniej, aby stłumić drugą falę epidemii, gdy w ostatnich tygodniach święta religijne i wiece polityczne przyciągnęły dziesiątki tysięcy ludzi, stając się ogniskami rozprzestrzeniania się koronawirusa na wielką skalę" - poinformowała PAP.

Dotkliwa fala zgonów i zakażeń uderza nie tylko w gospodarkę ale także w fabryki szczepionek, które Indie wykonują na zagranicznych licencjach, co może wkrótce spowodować paraliż wśród mniejszych, niezamożnych krajów, które właśnie w tym kraju złożyły zamówienia na szczepionki dla swoich obywateli.

 

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP/RadioZet/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Skomentuj artykuł

Polska rusza na pomoc ogarniętym koronakryzysem Indiom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.