Polskie służby chcą się szczepić? Pojawiły się najnowsze dane

Polskie służby chcą się szczepić? Pojawiły się najnowsze dane
Fot. PAP/Radek Pietruszka
1 miesiąc temu
PAP/ kb

Według informacji podanych w środę przez "Rzeczpospolitę" z programu szczepienia służb mundurowych skorzystał jedynie co drugi funkcjonariusz. Wyjątkiem była armia, u której zaszczepiło się 81 proc osób.

Dziennik podaje, że niespełna co drugi mundurowy skorzystał ze szczepienia, które w priorytetowym trybie wiosną zagwarantował rząd.

Z danych przesłanych "Rz" ze straży pożarnej i granicznej oraz z policji wynika, że wyszczepialność tej grupy wynosi między 41 a 52 proc. Gazeta wskazuje, że znacznie lepiej wyglądają statystyki w wojsku, gdzie po szczepionkę zgłosiło się 81 proc. żołnierzy.

"Wszystkie służby MSWiA podkreślają jednak, że do tego trzeba doliczyć funkcjonariuszy, którzy zaszczepili się poza programem, w ramach szczepień powszechnych. Nieoficjalnie szacuje się, że może być to jednak tylko kilka procent więcej" – czytamy.

Jak zaznacza "Rz", żadna z formacji nie może podać dokładnej liczby zaszczepionych funkcjonariuszy z uwagi na dobrowolność szczepień i dlatego, że funkcjonariusze poddawali się szczepieniom również indywidualnie, a nie ma przy tym konieczności podawania miejsca pracy czy pełnienia funkcji.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
27,99 zł

Magnesiaki to zestaw tematycznych obrazków, powleczonych magnetyczną folią na odwrocie. Dzięki temu obrazki można układać nie tylko na stole lub podłodze, można je również ustawiać na pionowej ścianie lodówki lub innych metalowych płaszczyznach. Serię wyróżnia...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Polskie służby chcą się szczepić? Pojawiły się najnowsze dane
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.