Pomimo pandemii Białystok pomoże potrzebującym

Pomimo pandemii Białystok pomoże potrzebującym
Białystok pomimo pandemii pomoże potrzebującym. Fot. @evstyle / unsplash.com
6 miesięcy temu
PAP / tkb

Tysiąc paczek z żywnością i z gotowymi daniami świątecznymi chcą przygotować organizatorzy dorocznego śniadania wielkanocnego dla samotnych, bezdomnych i ubogich, które od kilku lat odbywało się w Białymstoku. W tym roku z powodu pandemii spotkanie odbyć się nie może. Paczki będą wydawane w sobotę.

Śniadanie Wielkanocne od siedmiu lat organizują Fundacja Rodziny Czarneckich, Caritas Archidiecezji Białostockiej i Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia.

Paczki będą do odebrania w sobotę na placu przed Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3.

Dyrektor białostockiego Caritasu ks. Jerzy Sęczek mówił, że w związku z obostrzeniami spotkanie wielkanocne przy wspólnym stole nie może się odbyć, ale – jak dodał – powraca tradycja koszyczków ze śniadaniem wielkanocnym, które w sobotę zostaną też pobłogosławione.

"Spożywanie posiłków jest czynnością świętą – te słowa usłyszymy przy święceniu pokarmów wielkanocnych" – powiedział Sęczek.

W przygotowania do wydarzenia włączyli się też uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, którzy przygotowali kartki świąteczne.

"Chcieliśmy, żeby były one takim znakiem bliskości, nadziei i miłości dla tych, którzy na co dzień jej nie doświadczają" – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia Honorata Kozłowska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agata Puścikowska
20,00 zł
25,00 zł

Tej książki nie da się przeczytać na raz. Reportaż o dziecięcym umieraniu trzeba przegryźć, przetrawić i przepłakać. Historie zbuntowanych księżniczek albo położnej z Auschwitz po prostu przemyśleć. Ta książka wymaga spotkania. Aż tyle i tylko...

Skomentuj artykuł

Pomimo pandemii Białystok pomoże potrzebującym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.