Pomimo pandemii Białystok pomoże potrzebującym

Pomimo pandemii Białystok pomoże potrzebującym
Białystok pomimo pandemii pomoże potrzebującym. Fot. @evstyle / unsplash.com
PAP / tkb

Tysiąc paczek z żywnością i z gotowymi daniami świątecznymi chcą przygotować organizatorzy dorocznego śniadania wielkanocnego dla samotnych, bezdomnych i ubogich, które od kilku lat odbywało się w Białymstoku. W tym roku z powodu pandemii spotkanie odbyć się nie może. Paczki będą wydawane w sobotę.

Śniadanie Wielkanocne od siedmiu lat organizują Fundacja Rodziny Czarneckich, Caritas Archidiecezji Białostockiej i Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia.

Paczki będą do odebrania w sobotę na placu przed Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3.

Dyrektor białostockiego Caritasu ks. Jerzy Sęczek mówił, że w związku z obostrzeniami spotkanie wielkanocne przy wspólnym stole nie może się odbyć, ale – jak dodał – powraca tradycja koszyczków ze śniadaniem wielkanocnym, które w sobotę zostaną też pobłogosławione.

"Spożywanie posiłków jest czynnością świętą – te słowa usłyszymy przy święceniu pokarmów wielkanocnych" – powiedział Sęczek.

W przygotowania do wydarzenia włączyli się też uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, którzy przygotowali kartki świąteczne.

"Chcieliśmy, żeby były one takim znakiem bliskości, nadziei i miłości dla tych, którzy na co dzień jej nie doświadczają" – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia Honorata Kozłowska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agata Puścikowska

Tej książki nie da się przeczytać na raz. Reportaż o dziecięcym umieraniu trzeba przegryźć, przetrawić i przepłakać. Historie zbuntowanych księżniczek albo położnej z Auschwitz po prostu przemyśleć. Ta książka wymaga spotkania. Aż tyle i tylko...

Skomentuj artykuł

Pomimo pandemii Białystok pomoże potrzebującym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.